Press "Enter" to skip to content

3 kluczowe metryki pokazują kontrolę byków Cena Bitcoina pomimo oporu 12 tys. dolarów

Cena Bitcoin nadal walczy o pokonanie przeszkody 12K dolarów, ale 3 kluczowe wskaźniki pokazują, że byki są pod kontrolą.

Cena Bitcoin (BTC) spadła w tym tygodniu aż o 10% i choć może to być przerażające dla dziennych traderów, to jednak 3-dniowy wykres pokazuje, że w obecnej strukturze rynku ruch w dół prawie się nie wgnieść.

Jest to szczególnie ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że poziom 12 500 dolarów nie został dotknięty w ciągu 13 miesięcy. Obecnie analitycy wyznaczają cele cenowe na poziomie 16.000 dolarów, częściowo ze względu na lukę na CME i oczekiwanie wyższego wzrostu inflacji w USA.

Powyższy wykres ilustruje, jak nieistotne jest z szerszej perspektywy ostatnie dziesięć dni negatywnych wyników. Bitcoin (BTC) zanotował 48% wzrost z roku na rok i nie ma dowodów na słabe wyniki. Największy dzienny spadek w ciągu ostatnich pięciu miesięcy wyniósł -6,4% w dniu 2 sierpnia.

Posiadacze nie są zaskoczeni ostatnimi wahaniami.
Podczas gdy inwestorzy krótkoterminowi konfablują, czy kontrakty terminowe na 28 sierpnia i wygaśnięcie opcji na CME spowodowały spadek obserwowany w ciągu ostatnich kilku dni, dane z łańcucha ujawniają, że posiadacze stali się bardziej solidni niż kiedykolwiek.

63% UTXO nie było dotykanych od ponad roku, coś bez precedensu. Posiadacze ci stanęli w obliczu 53% zanurzenia w ciągu trzydziestu dni prowadzących do 13 marca, ale nawet awaria w Czarny Czwartek nie skłoniła ich do przeniesienia BTC.

Rynki opcji wykazują nieliczne oznaki stresu
Rynki opcji zapewniają nastroje w czasie rzeczywistym od dużych inwestorów i biurka arbitrażu handlowego. 25-procentowa skala delta jest podstawowym wskaźnikiem „strachu i chciwości“ dla rynków opcji, ponieważ mierzą one, jak kosztowna jest ochrona przed niekorzystnym wahaniem cen w porównaniu z pozytywnym.

Te opcje sprzedaży, które dają nabywcom możliwość sprzedaży Bitcoin Trader po stałej cenie w późniejszym terminie, są obecnie o 6% droższe niż podobne opcje kupna. Chociaż instrument ten nie jest tak optymistyczny jak 13% różnica w cenie, mierzona wcześniej w tym miesiącu, to 25% wskaźnik przekrzywienia delta może być nadal interpretowany jako byczy.

Najlepsi przedsiębiorcy pozostają netto długi

Niektóre giełdy dostarczają danych na temat pozycjonowania netto najlepszych traderów od długiego do krótkiego. Jest to doskonały sposób, aby ocenić, czy profesjonalni traderzy są chudymi byczkami czy niedźwiedziami.

Nawet jeśli poszczególne rynki kontraktów terminowych są wyważone pomiędzy kupującymi (długookresowymi) i sprzedającymi (krótkookresowymi), najlepsi traderzy zazwyczaj mają swoje ryzyko rozłożone na wiele rynków.

Poprzez agregację pozycji tych klientów, giełdy mogą określić ekspozycję netto najlepszych inwestorów.

Binance i najlepsi handlowcy OKEx zajmują bycze stanowisko od 27 lipca. Samo w sobie jest to imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę gwałtowny spadek cen Bitcoinów o 1500 dolarów 2 sierpnia.

Mniej likwidacji na rynkach kontraktów terminowych
Mierząc likwidację kontraktów terminowych podczas ujemnych wahań cen, można oszacować, jak wrażliwi są nabywcy (longs). Należy pamiętać, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy doszło do czterokrotnych wahań cen w ciągu dnia o 9% lub więcej.

Gdyby ci handlowcy zostali przyłapani na straży z 10 lub większą dźwignią, dawno już by ich zlikwidowano. W związku z tym wartość otwartych kontraktów terminowych znacznie by się zmniejszyła.

Łączna wartość otwartych pozycji na kontraktach terminowych BTC wzrosła w ciągu ostatnich pięciu miesięcy o 166% do 4,8 mld USD. Dane te stanowią kolejny dowód na to, że wieloryby nie zostały zlikwidowane przez ostatnie 10% negatywne posunięcie.

Każdy bieg byka ma sporadyczne korekty
Z pewnością pojawi się pewna presja na sprzedaż, ponieważ Bitcoin (BTC) konsoliduje się po rajdzie 28%, który odbył się w ostatnich dwóch tygodniach lipca. Nawet podczas masowego 3-miesięcznego rajdu byków, który rozpoczął się na początku kwietnia 2019 r., doszło do czterokrotnej korekty krótkoterminowej o 9% lub więcej.

Niemniej jednak, zarówno dane w łańcuchu, jak i nastroje top traderów poprzez instrumenty pochodne pozostają bycze. Świadczy to o tym, że w ciągu najbliższych kilku tygodni rynek będzie miał tendencję do przesuwania się w kierunku neutralnym lub w górę.

Comments are closed.